Jarná detoxikácia organizmu

Detoxikácia.

Samotné slovo sa môže zdať tak uspokojujúce. Pochopme však skutočný význam detoxikácie.

Detoxikácia je proces, pri ktorom sa telo zbavuje nežiaducich toxínov, ktoré sa získavajú v dôsledku znečisťujúcich látok v životnom prostredí alebo nadmernej konzumácie nezdravých, rafinovaných a spracovaných potravín. 

Pečeň je orgán, ktorý má schopnosť  odstraňovať všetky toxíny v pravidelných intervaloch, je však potrebné dodržiavať nižšie uvedené tipy, aby sa zabezpečilo, že budete mať zdravé črevá a  tiež i  žiariacu pokožku.

4 spôsoby, ktorými môžete detoxikovať doma!

Jedzte čerstvé potraviny

Najväčšou príčinou hromadenia toxínov v tele je  vysoká spotreba vyprážaných, spracovaných, rafinovaných a balených potravín. Nadmerný olej, soľ a cukor pôsobia ako toxíny a vedú k rôznym zdravotným problémom. Striekané ovocie a zelenina môže byť rovnako škodlivá  pre vaše telo.

Ak hľadáte detoxikáciu svojho tela, potom je veľmi dôležité, aby ste odľahčili záťaž, ktorú telu robíte. Rozhodnite sa pre organické ovocie a zeleninu, skôr než konzumovať rýchle občerstvenie a spracované potraviny. Znížte spotrebu oleja, soli a cukru na minimum. Pamätajte, že telo vám za tento skutok poďakuje.

Pite veľa vody

Pite veľa vody. Ak chcete detoxikovať svoje telo, potom nie je nič lepšie ako voda. Voda nie je len nevyhnutná pre prežitie, ale je rovnako dôležitá pre odstraňovanie nežiaducich toxínov, ktoré vo vašom tele zaberajú obrovský priestor. Uistite sa, že budete konzumovať aspoň 3-5 litrov vody denne, aby ste videli skvelé výsledky. Voda nielen účinne odstraňuje nečistoty, ale pomáha aj pri chudnutí, odstraňuje problémy aj s pokožkou. Prípadne si môžete do vody hodiť lístky mäty spolu s  jahodami alebo citrón a lístky mäty. Je to nielen chutné, ale aj veľmi zdravé.

Začnite cvičiť

Musíte cvičiť, aby sa  telo dobre  detoxikovalo.

Cvičenie je spôsob, ako povedať  “ áno “ zdravému telu. Pri cvičení nastáva  potenie  a potenie je prostriedok, ktorým  pokožka odstraňuje niektoré toxíny. Koža je schopná odstraňovať kovy ako arzén, olovo a ortuť prostredníctvom potu. Takže cvičenie vám môže pomôcť zostať fit a zdravý, ale pomôže vám  aj zbaviť sa nežiaducich toxínov.

Skúste zeleninovo-ovocný  pôst

Skúste namiesto ťažkého jedla konzumovať  1  až 2 dni len čerstvé ovocie a zeleninu. To dá tvojmu tráviacemu systému potrebnú prestávku a pomoc pri detoxikácii.  Skúste napríklad smoothies. Smoothies nie sú len chutné, ale aj veľmi výživné.

Autor: Mirek Pramuka

Komentáre: