O mne

Tréningový denník Empigo

Certifikát

certifikat

Kto som ?

Som certifikovaný osobný tréner. Pôsobím  v Košiciach.  Byť osobným trénerom je pre mňa poslanie a vášeň.  Dlhodobo sa venujem trénerskej  kondičnej podpore pre ľudí, ktorí si chcú zlepšiť svoje zdravie.

Mojou filozofiou je  zdravý životný štýl  pre udržanie si zdravia počas celého života.

Prečo “Empigo“?

Túto otázku dostávam často. Keď som bol na strednej škole, spolužiaci mi dali prezývku EMPI, čo sú iniciálky môjho mena. Prezývka sa mi prischla a  tak som ju trošku vylepšil. Keďže som športovo aktívny človek, pridal som ku prezývke  slovíčko “GO“ čo v preklade  znamená “ISŤ”. A tak vznikol môj alias EMPIGO ?.

Moja kvalifikácia

Som certifikovaný kondičný tréner. Cvičeniu sa venujem dlhé roky. Mám  skúsenosti, ktoré vedia pomôcť ľuďom, ktorí túžia zhodiť prebytočný vnútorný a podkožný tuk zdravým spôsobom. Štandardne je to cca 10kg za 3 mesiace.

Medzi mojich klientov patria aj tí, ktorí potrebujú napríklad vyformovať postavu, nabrať svaly, zlepšiť kondíciu a  naučiť sa zdravo stravovať. Pracujem s klientami, ktorí majú niekedy aj X zdravotných problémov a spoločne sa ich snažíme eliminovať a zlepšiť.

Čo ma priviedlo k trénovaniu?

Prišlo to tak postupne. Vyštudoval som Technickú Univerzitu v Košiciach. Ako inžinier som sa roky venoval navrhovaniu zdravotníckych strojov, nástrojov pre jednu americkú firmu pôsobiacu na Slovensku. Paralelne som pri tom cvičil a trénoval, nakoľko je to môj životný štýl. Posilňovaniu sa venujem 21 rokov. Začínal som ako 15 ročný v malej domácej posilňovni a postupne som to rozvíjal až do dnes, kedy trénovaniu ľudí  venujem 100% svojho pracovného času. Som certifikovaný kondičný tréner s akreditáciou Ministerstva školstva Slovenskej republiky.

Cvičenie s klientom so zdravotným problémom

Ku každému klientovi pristupujem individuálne. Zostavovanie tréningového a stravovacieho plánu závisí od cieľov klienta, ktoré chce dosiahnuť, no hlavne aj od jeho fyzickej kondície. Preto je v záujme klienta dôležité postupovať na základe odporúčaní jeho všeobecného lekára, prípadne podrobnejších odborných vyšetrení v závislosti od konkrétneho zdravotného problému.

Mnohým  klientom sa už po krátkom čase upravil krvný tlak, cholesterol, pečeňové testy a tiež sa zlepšil problém s bolesťami chrbtice vplyvom, napr. skoliózy atď..

Progres klientov a ich motivácia

Ako technik a tréner Vám poviem, že čo nie je merateľné, neviem riadiť. A preto si veľmi zakladám na sledovaní pokroku mojich klientov aby sme vedeli aktívne upraviť proces cvičenia alebo stravovania, nakoľko sa jedná o živý proces.  Ako som už povedal, ku každému klientovi sa snažím  pristupovať  ľudsky, individuálne  a priateľsky.

Medzi moje prvé otázky, ktoré sa pýtam budúceho klienta patrí aj táto:

„Aká je Vaša motivácia cvičiť?

Je pre mňa veľmi dôležité odhaliť jeho pravý motív, aby som tomu vedel prispôsobiť všetky procesy. Cesta za vysnívanou postavou a zlepšeným zdravím je náročná. Mojou úlohou je človeka udržať na správnej ceste. Úsmevne si spomínam na jednu klientku, ktorá mi raz povedala, že si zaslúžim Nobelovu cenu za trpezlivosť ?.

 

Neváhajte a prečítajte si môj článok:
Význam voľby spolupráce s osobným trénerom

Mirek Pramuka

Napíšte mi správu